Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Back To Home Page
poezi dashurije
PoEzIDielli mund te mos rrezoj hena mund te mos ndricoj shiu mund te behet gjak toka mund te digjet flak por Dashuria ime ndaj teje nuk ndrishon asnjeher aspak!!!

Ti erdhe me hapat e dashurise dhe trokite ne portat e zemres sime. Ajo e verbuar nga shkelqimi yt, i hapi portat e arta intime..! Po ku ta dinte kjo zemer e bekuar, po ku ta dinte ajo se si ishe ti?! Ajo ishte marrezisht e dashuruar dhe ndjenja me e sinqerte quhet DASHURI! Po c`faj te pati e shkreta zemer, qe copa-copa e coptove?! C`faj te pati i mjeri shpirt, qe kaq shume e helmove...?!"

"largesi" nje veshtrim nga larg dy sy pres ti shikoj por kjo largesi qenka e ftohte dhe veten mallkoj me kujtohet larg syve larg zemres jo s'eshte e vertete largesia eshte mall, ankth prove per dashurin e vertete.

TE PRES Te pres aty ku humben gjurmet tona,aty ku bota dikur ishte e jona,te pres aty ku premtimet u harruan,aty ku une dhe ti dashuruam.Te pres aty ku zogjte ishin deshmitare,aty ku kam qeshur e ku kam qare.Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,te pres,te pres aty ku dielli perendon e lind perseri.

Dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy,e tani ndjehem si peshku pa uj e mbyllur ne vetmi,dikur beja plane per dashurin e jetes e tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes,nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time,qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje,koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon,ti je me engjejt o shpirti im,dhe per mua do ngelesh plag pa sherim,se dua jeten pa ty se vetem me smund te enderroj,vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj,dhe me prit se se shpejti tek ti do te vij..o vdekje mizore o merem dhe mua o kthema zemren qe ma more.

E heshtur si vdekje pushon si hije me ngritet ne zemer me shpon dhe sikur me duar me mbush syte lot dhe nga malli e pasioni smund te pushoj dot te shikoj ne sy e sdi qte flas sme del zeri nga dridhjet se dua te therras zeri me shterret e zemra me buqet me ngrit ne lartesi dhe i preki rete por ajo heshtje shpirtin ma shqetson dua ta shpreh nje fjale qe kurre sperfundon ta shpreh nje dashuri qe me ngrin e me shkrin ngjallem e vdes vetem per dashurine rri e heshtur prape sonte sikur neteve qe shkuan sikur netet e kaluara qe kurre nuk mbaruan dhe ne kete zemer te qete flej epushuar me bej te ndihem engjellushe e dashuruar...

Dashurova dy sy,por smu dhan kurr ne jet,enderrova nje enderr po su be kurr realitet,kerkova nje rrahje zemre,por srrahu kurr per mua,kerkova te me thoje te dua por.............

Pse... Pse vall ende te dua, kur e di se ti me ke harruar? Pse vall te dashuroj, kur dashurija mes nesh mbaroj? Pse vall mendoj per ty? Sepse smundem ti harroj ata sy. Ata sy qe me kan borgj, nje dashuri nje lumturi. Me hidherove me prindrit e mi, ku e le at guxim, ku e le at premtim. Kur i kujtoj fjalet qe me mashtruan, me zemer te lenduar po te them se shum ...........TE DUA.............

Ngadal Peshperis

Kur mendoj per ty dhe ethe shpirtri leshon mendoj per gjene me te bukur ne jete mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per syte e trishtuar dhe buzet qe dridhen pa fjale mendoj per floket mbi gjoksin tend dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur prane teje qendroj e heshtur dhe dridhem kur me prek ngadal mendoj se brenda teje ka dicka qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell dhe hap krahet drejt teje te fluturoj ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj.

Do re vi nje nate
tek ti te shof si fle,si mer fryme mes nates dhe heshtjes
te degjohet vec frymarja jote valle te te prek,apo te mbaj distance kam frike se zgjohesh,se mos ke frike
por jam un ajo qe te ndjek ajo qe endren ta trazon
ajo qe diten ta verbon jam un perseri jam un
sme ngopen dot syte duke te par kurr
sa djall i bukur je me terheq,me ngreh pas vete
dhe kur te afrohem me largon mos valle je i till
apo me provokon?

Cdo dite e jetes time tashme kishte marr emrin tend. Mendova se kisha takuar njeriun e endrrave te mija, besoja se tashme gjithshka do kishe tejter kuptim.Ishe ti qe me beje te buzeqeshja cdo dite me shtrengoje fort the me premtove se gjithmon do jemi bashk.E une isha ajo qe te besova ta dhash puthjen time, endrrat e mia te cilat ti sot i ke shkatrruar E pse?
Fillove te mendoje se sjam me per ty Me thoje se kishe degjuar shume per mua dhe ato fjale arrin te na ndanin ..Nuk kan faje te tjeret jo, por ti sepse po te kishe dashurine e madhe ti s'do lejoje askend te na ndaj Cfare ndodhi valle? A s'isha une ajo qe dikur thoje se do e ndash jeten me te?
Ne zemren time tashme ska asgje edhe Emri yt eshte fshire ti se meriton dashurin time i kam fshire edhe lotet e fundit per ty sdo te qaj me per askend ndoshta keshtu qenka shkruar sdo jem kurr e lumtur, me mire pa askend se me nje njeri qe sdi te me dashuroj apo qe me donte vetem per kalimin e kohes... dje te dashuroja sot te urrejjjjjjjj.........

Shume gjera ty dua te ti them
shume ndjenja e endrra me ty dua ti ndaj
se te kam pritur e jam merzitur nete me radhe
lotet ska pas kush te mi thaj. Shume gjera dua te them
shume ndjenja me ty dua ti ndaj mos me qorto me o shpirt
se me sdua te qaj.

E ndjej se te dua e ndjej se shpirt te kam te lutem mos me thuaj se besim te flas tek ty nuk kam

Me kupto te lutem kur merzitem e xheloze e cmendur behem
mos me ve faj, mire nuk ndihem se pa sinqeritet terbohem.

2) Kur Shpieti thelle mu thye nga nje dashuri
kur zemra fort shpertheu nga nje tradheti thelle me plagose nje Zot e di thelle me lendove mekatari je vec ti

Te urreva, te shava, e te mallkova se zemra me dhimbje smbante dot se endrrat e kater vjeteve ran, u shkrin e u kthyhen ne lot.

Lot gezimi e hidherimi vec per ty derdha
e jo me kurre ate se bej se zemra vec nje here lendohet
e jo me kurre ne nje te re ajo nuk shnderrohet.Nje jete e tere!
kuptoj se duhet te vazhdosh perpara nje jete te tere ndersa e imja eshte gjysem e ndricuar endrrat e mia me zgjojne dyshime duke me dhene lajmet e trishta se dashuria e vertete
Eshte me jete te shkurter dote mebetet me kohe
Vecse te qendroj me dhimbjen e shpirtit tim
Qe sic sheh do me drejtoje ne varr!Jeta e trendafilit!! u takuam ne park petalet e trendafilit u hapen si kurore princeshe u puthem ne park
trendafili u ngjyros me te kuq u zume keq ne park
petalet e gjora qene mekur
U ndame ne park, duke thene "Lamtumire"
Trendafili tashme kish vdekur
Per te gjithe dashurite qe linden ne park

Ne takimin e pare digjem si zjarr ne takimin e dyte te dua si syte ne takimin e trete te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater.Mos me pyet si jetoi kur dit e nat ne ty mendoi kur e din se jam e vetmuar kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy kur e din qe jan per ty.

"LOTET E SHPIRTIT TIM" i perlotur i fyer me zemren e coptuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj krenari e shqyer shpirt i sakatuar loti sdo pushoje me vite me muaj
lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun vaji i shpirtit tim per ty eshte nje loje lulet mbi zemren time te fyer te vdekun shpirti im i vogel me vrau me thermoj
hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flakt e dashurise
ajo kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

shkretetire pafund pa ty me duket jeta qofsh e lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim plage e zemres time duke qare un mbeta vdekja mu afrua jeta ska kuptim


Ti do kthehesh prape!!!!

U largove pa me thene asnje fjale u largove dhe me kot te prita ike ashtu sic erdhe , por lendove shpirtin tim
Eci neper rruge dhe kudo me shfaqesh ti
eci dhe pyes veten ku ndodhesh tani eci...eci...eci...dhe syte me mbushen me lote perse me braktise pergjigjen
se gjej dot
Eci...eci...eci dhe rruga me duket e gjate
Mbase kur ajo te mbaroje
Ti do kthehesh prape!!! Letra Dashurie

Dielli thone kur ish i ri, henen dashuroi sa dhe drite nga drita e tij, bukuroshes i dhuroi. Pastaj thone te tjere, dielli henen e tradhetoi dhe veneren dashuroi. Mos guxo te me tradhetosh shpirti im se pa driten tende s’jetoj dot. Te dua.
Me fal qe te dashuroj, por eshte nje ndjenje qe s`mund ta ndaloj! Nuk jam une qe po te them te dua, por eshte zemra ime qe s`pyet per mua.!  


Cigaraja jote jam une i dashur dhe pagjumsia mban emrin tim, me kot perpiqesh te me harrosh une kurre per ty s’do jem kujtim dhe kur puthesh me te tjera ato prape jane buzet e mia, shtrengimi yt aq i tendosur eshte malli im nga xhelozia. Kthehesh ne dhome i rraskapitur e ankthin nis perseri ku duke qare e lebetitur vetmia ime kthehet tek ti. E shikon shtratin ke frike te shtriesh, mos ndodhem une nen carcafe merr shishen fillon te pish te harrosh gjurmet qe tek ti lash!

Fol...

Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere..
Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume aroma jote, me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote..
Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume..
Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille djellin tend dhe nditen e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh..
Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime..
E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani???
Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty..
Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume..
Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone..
Por ti..i merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..si dikur!!
Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qeofte edhe..Lamtumire..


Jo, … duhet ta dish qe une nuk qaj,… thjesht ngaqe ti po tymos shume cigare keto kohe dhe tymi i tyre me kalon neper sy , deri ne thellesi te zemres.
Jo,… une nuk qaj, mgjs e di qe do te ikesh, ashtu sic me the vete, dhe nuk do te kthehesh…
Une do ta jetoj jeten edhe pa ty, nuk e di sesi, por do te jetoj, do te jetoj vec per te te harruar ty…
Jo … une nuk qaj, thjesht qe i gjithe tymi me ngacmon syte e zbret deri ne thellesi te zemres…Miremengjes...Nuk e di po sot paskam nje deshire te madhe te shfryhem te them gjera qe shpeshhere nga inati xhelozia apo ndrojtja nuk ti kam thene edhe pse kam dashur ta bej me gjithe forcen e shpirtit...Kam dashur aq shume te te kem afer te te shtrengoj fort fort deri ne pafundesi e te jem e jotja vetem e jotja...kane qene te shumta netet kur duke u rrotulluar ne krevat nga pagjumesia kam enderruar per ne te dy...i jam lutur zotit per ty dhe e kam falenderuar qe te vuri ne rrugen time...ka qene aq e trishte jeta ime pa ty...nje koktej i ndyre frike zhgenjimi ironie...nje perzierje e trishte ndjenjash te vdekura...kam qene zhytyr ne nje terr ku kam dashur te mbys veten time e askush nuk kishte forcen te me nxirrte perjashta...kam dashur te shkaterroj veten me lloje e lloje menyrash...e nuk kam pasur force te ecja perpara.e di ??? Nuk ta kam thene ndonjehere por e urrrej te kaluaren time me gjithe forcen e shpirtit edhe pse kur flas per te mundohem ta bej te bukur...e urrej per ate qe me ka sjelle per vuajtjet qe me ka shkaktuar...e kam shume frike per te ardhmen se tmerrohem nga mendimi se nga ndonje arsye qe ne te dy nuk mund ta parashikojme apo qe mund te mos varet nga ne...te humbim njeri tjetrin e une atehere do te kthehesha serish ne ate terr nga i cili me nxore ti me dashurine tende...po kesaj rradhe do te zhytesha per te mos dale kurre me...une kam vendosur gjithe shpirtin tim ,gjthe ndjenjat e mia mendimet emocionet tek ty...sepse kam besim e te dua..te dua me shume se cdo gje ne bote...e si mos te te dua ty...kur me dhe jeten ??? Si mos te enderroj kur ti me fale endrrat...si mos te te besoj kur ti me ktheve besimin ??? O zot cdo dite te bekuar lutem qe te mos largohesh nga une...lutem qe te vish sa me shpejt...lutem qe te mos me braktisesh...lutem qe te mos merzitesh kurre nga une...lutem qe te mos bej dicka qe te te mund plagosi..me fal per gjithshka kam bere...per gjithshka te ka vrare apo te ka merzitur..e di me mire se vdes se sa te te merzis ty jeta ime...me fal per gabimet e mia...per fjalet e pakuptimta...per budalliqet...gjithshka kam bere e kam bere nga frika se mund te largoheshe nga mua...e ashtu do me sillje vdekjen...se une ne kete bote vetem ty te kam...e vetem ty do te kem...me fal per te gjitha e nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh...e mundohu edhe te me durosh...edhe te me duash pak se kjo
eshte gjiothshka kerkoj nga jeta...vetem dashurine dhe pranine tende...dhe mos harro qe gjithshka te ndodhi cfaredo te them apo te bej...sido qe te vijne punet une nuk do rresht kurre se te dashuri...e do te te dashuroj cdo dite e me shume...te lutem vetem per nje gje...ti qe ma dhe jeten te lutem mos u bej vrases...mos ma merr prape ate duke me braktisur...te dua

E ftohte eshte kjo nate i dashuri im,e akullt si varr.Pervelues jane lotet e mi qe lehte rreshqasin mbi buzet e thara.Sonte te ndiej me shume se kurre,me mungon qenia jote qe ben pjese thelle tek une.Sonte ne kete nate kaq te zbrazet,mendoj e mendoj.Ti e di qe te dua shume dhe cdo kend qe do te te donte,do e urreja,por nuk mundem te urrej ate.Nuk mundem te urrej dot nje engjell qe kaq drite te fali dhe kaq dhimbje te shkaktoi.E di,mbase po loton,edhe une bashke me ty,per ty dhe dhimbjen e shpirtit tend.E ndiej vuajtjen ne veshtrimin tend,te ka lodhur keq.Perse erdha kaq shpejt ne jeten tende,perse te gjeta kaq te papergatitur?Perse te dhashe vuajtje me shume?Me thuaj ne e do qenien time?Nuk e di,por kur te degjoja te flisje ne heshtje me te,ti luteshe te mos te te tradhetonte atje ne parajse dhe te priste per ty se nje dite do shiheshit serish,nuk munda te mbaj lotet dhe dhimbjen time qe kaq fort me godet.Me duket sikur cdo fjale e thene nga ti,cdo emocion eshte per te.Thuame i dashur,a jam e denje per ndjenjen tende,a mos ndoshta jam nje ngushellim i asaj qe gjithnje do doje dhe qe s'munde ta gezosh?Thuame nje fjale te qetesosh shpirtin tim te therrmuar ne grimca.Perse hesht dhe vetem hesht?Perse qelluam te dy kaq te pafat?Perse s'mundem te te jap cdo gje qe kam ne bote?Do doja kaq shume.Vetem tani e kuptoj dhimbjen tende te njohjes sone te pare.Tani e ndiej se sa ka qare shpirti yt.Ti,me rrezatimin tend,solle kaq shume hir ne jeten time,me duket si nje enderr.Nuk dua te me braktisesh,te lutem mos.As une nuk mundem.Nuk e di se cka shkruar Zoti per ne,nuk di ne do jemi gjithnje,por lere shpirtin e saj te lire,mos e mabj peng me premtime,se engjejt s'duan perkujdesje,kujdesu per ty.Edhe une te dua dhe te shoh me syte e shpirtit ne cdo cast.Jeto i dashuri im dhe merr cdo gezim qe te perket.Te dua pafundesisht.


Sikur te isha gjarper...

Sikur te isha gjarper e te te bindesha vetem ty,do ta quaja veten me fat. Nje gjarper i kuq ne vishnje,me trup te gjate e te forte ne mos si gur te pakten si dru.Do zvarritesha drejt teje,ne kerkim te nje foleje.Folese se lumturise sime.Do te te shihja si fle. Me buzet gjysem te hapura plot besim te vetmia e gjumit te gjithepushtetshem.Do te kundroja gjate,do te lakmoja perbindshem. Pastaj do te rreshqisja bute-bute drejt njeres prej kembeve te shtratit tend te larte, asaj qe eshte me prane jastikut do te rrotullohesha duke u ngjitur do te ngjitesha duke u rrotulluar, i ftohte se jashmi e perveluar se brendshmi. Se kam rene ne dashuri me ty. Kqa prane teje fizikisht, kaq larg shpirterisht. Ketu do fillonte medyshja ime. Te rrija e te kundroja tere kohen keshtu me shpirtin tim prej gjarpri, duke pritur zgjimin tend? Ne kete rast ti do trembeshe, do leshoje nje ulerime. Por une s'dua te te tmerroj. Prandaj do te ishte me mire qe te beja dicka tjeter. Per shembull,te te afrohesha ngadale deri fare prane buzeve gjysem te hapura te ngrohesha nje cope here me frymen tende te bekuar Adam i paperseritshem, sa per ti thene vetes " Tani eshte teper vone per tu kthyer mbrapsht"! Pastaj dalengadale duke shijuar kete cast fatlum, do te drejtoja koken, qe eshte qafe e trup njekohesisht per te marre embelsisht hove.
Jam e sigurt qe ti nuk do te zgjoheshe por do te shtriqeshe nga nje kenaqsi e parrefyeshme dhe duke pandehur se je ne enderr do te renkoje nga lumturia duke belbezuar emrin Eve......
Kurse une aspak xheloze do te rreshqisja jashte teje per tu fshehur diku e per te soditur ekstazen tende . Ah sikur te isha gjarper....Si nje enderr e bukur mendova se ishe ti, por ishte realitet dhe ti u shfaqe si magji. Si lule pranvere, ne shpirtin tim lulezove dhe me bukurine tende, zemren time pushtove. Si nje lot rrjedh ne syte e mi dhe ne ata sy me lot pasqyrohesh vetem ti. Si nje flutur e dashuruar, qe e shoh ne mendime dhe e lumturon zemren time. Si gjeja me e cmuar, ne bote ty te shikoj, nga thellesia e shpirtit te them te dashuroj......Si nje enderr e bukur mendova se ishe ti, por ishte realitet dhe ti u shfaqe si magji. Si lule pranvere, ne shpirtin tim lulezove dhe me bukurine tende, zemren time pushtove. Si nje lot rrjedh ne syte e mi dhe ne ata sy me lot pasqyrohesh vetem ti. Si nje flutur e dashuruar, qe e shoh ne mendime dhe e lumturon zemren time. Si gjeja me e cmuar, ne bote ty te shikoj, nga thellesia e shpirtit te them te dashuroj......

KUDO ME TY!

Nuk kam emer,nuk kam mundime,nuk kam zemer,nuk kam ndjenja kam vetem mall.Shpirti im ka mbetur si autograf mbi ty,mbi syte,buzet,trupin,zemren.Jeta ime ka mbetur e mberthyer mabs teje pas endrrave te tua,pas diteve te tua.Kam mbetur me ty per te te falur dashurine ngrohtesine,shoqerine,ngushellimin.Ngushellimin qe nuk ta dhashe kurre.Do te doja te te kisha prane vetes prane zemres qe ti te thyeje akullin e vetmise qe ka pushtuar kopshtin e ndjenjave qe ka kaq shume nevoje per ty .Jo per fjalet dhuratat por thjeshte per pranine tende,per ate shikim tendin qe do ta vidhja per pak sekonda. Ti nuk me kuptove kurre, ti nuk i deshe kurre zerat e embel te syve te mi,ti nuk i more kurre mesazhet qe ne copeza te shqyera nga shpirti im,shkruajta per ty me pika gjaku te zemres se plagosur.
Ti u afrove kaq shume,por nuk e pe dot dashurine qe si zog i uritur trokiste ne dritaren tende duke kerkuar thermija ndjenjash. E une s'pushova se menduari oret minutat ditet muajt qe kishin kaluar ne kete torture cmendurie . Ti kalove para meje mosperfilles pa e kuptuar qe qenia jote hapte plage mbi mua.
Ti ecje rruges e une shkelja ne gjurmet e tua............. Ti nuk je me i imi , por jam e sigurt qe une jam aty ku je ti. Jam ne c'do qelize te trupit tend, ne cdo rrugice ku shkel ti, ne c'do gje qe prek ti.
Jam kudo me ty kete mos e harro.Ti me siguri nuk e di se sa te dua patjeter qe nuk e di, ti mendon se jam vec vec nje vajze qe shkon pas aventurave, dhe s'te shkon ne mendje se ti je fati im, jeta ime gjthshka.
Mbase do me gjesh ketu, te shtrire nen carcafe te bardhe, atehere do ta kuptosh qe ke vrare ate c'ke pasur me te shtrenjte ne jete.... ose o Zot , do te arrish kur une te jem ende gjalle e do me shpetosh, do te gjunjezohesh para meje e do shperthesh ne lote dhe une do te perkedhel duart, floket , e do te fal gjithshka.


Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje..


Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort!


Po e shkruaj kete leter per nje djal qe eshte ne klase me mua!! Per ti thene se e dua, dhe nqs ai e di, por ndoshta mendon qe dashuria ime nuk eshte ajo qe mendon ai dmth qe une nuk e dua, por une per te do te falja jeten do te desha shume qe ai te me kuptonte dhe te mos me konsideronte nje mikeshe .... por dicka me teper se kaq.....Te Duaaaaaaa!


25.07.2006 ...u bene pothuajse 2 muaj e ½ qe jemi bashke, probleme kemi pasur. Kete e di mire. Dhe vetem kur mendoj se mund te te humbas me vjen te qaj. Nuk e di pse me erdhi kjo ide te te shkruaj, di vetem se kam nje ore duke shkruajtur emrin tend ngado sepse te dua dhe nuk do te doja te ndaheshim kurre. Me fal nqs nuk jam personi qe ti mertion, por TE DUA dhe derisa ti te duash une do te bej gjithcka te te qendroj prane dhe diten qe historia jone do te mbaroje do te ndihem shume keq. TE DUA Rrugëve të Tetoves, E lashë urrejtjen dhe dashurinë Të humba ty... Aty ku dielli është sinonim, Aty ku jeta ishte kërcënim. Student, në derte e në halle... Rrugët e Tetoves e dinë mallin tim, I tretur si psherëtimë, I ringjallur në urrejtje, I humbur në heshtje. Në këtë botë humnerë... Ku mund të të gjejë ty? Ku mund të gjej veten? Si mund ta gjej kuptimin, të vertetën?   Ku mund ta gjej shkakun, arsyen, jetën? Ku ta gjej dashurinë ta mposht vdekjen?!

KUR MALLI TE KET MARR,UNE TE MOS JEM ATY..MBYLLI SYTE DHE ME THIR,SE UNE DO TE VIJE ATY..KUR BUZEN TE JEN THARRE,DHE PUTHJA TE MUNGON...HAPE DRITAREN DHE LUTJU HENES SE PUTHJEN TIME AJO TA DERGON...KUR TI NDJEHESH NE VETMI DHE ZEMRA TE QAN..ZHYTU NE KUJTIME DHE MUA DO ME KESH PRANE..I LOVE YOUtie e lumtur e un i shkreti pa fat ti je si flutur e un si pllumbi i ngrat mos ma prish merakun tem se per ti jam ba verem ne qofse e mer ti qeter ken te qoft zoti ne gjenem synSikujt Dielli i Shendrit Sikujt Lulet i Qelin Vetem Une Ne Kete Bote Jetoj Pa Fat Ajo Femer Me Ka Kerkuar Ajo Femer Me Ka Rejt Ne Secilen Ane Dashurin Ma Ka Vjedhur Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar Secili Don Dike Renat ia Kap, Dhe i Tregon Vetem Zemra Ime Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon Une Ditet i Kaloj Ne Vetmi Dhe i Mberzitur Por Ajo Me Tjetrin Ditet i Kalon e Gezuar !!!mos qaj mos qaj se une skam faj ket dashuri me zort se mbaj u mundova te ta them ah kjo zemer po me reh do te kisha falurrrrrrr gjithcka ne ket bot vetem qe kjo NDARJE te mos jet e vertet


zgjohem ne mengjes mendoj vetem per ty ,bi per te fjetur te edroj vetem per ty , dal te shetis te perfytyroj vetem ty , Pastaj mar te mesoj por prap mbi shkronjat vetem emrin tend lexoj! Por i madhe eshte Zoti dhe do me ndihmoj o do jem pergjithmon vetem me ty ,o me sdo te jetoj...............


ke more rrugen per det
ndaj e mallkoj ket kurbet
se un vetem kam mbet
dhe tjeter kurr skam me gjet.
ike u largove
dhe mua me harrove
kthehu shpirti im
se po te pres me padurim
kthehu se te dua
sepse un jam per ty e ti je veç per mua.
kush ti puth buzet e tua? kush i fshin lotet e tu? kush merzin ty ta largon? te vi une a me pranon?


Sa her qe te sho per ty une mendoj
Nuk di si te them qe te dashuroj
Mundesi nuk kam per met tregu
Se ende jam e re per mu dashuru
ti qe me bere,te qaj e te qesh
ti qe me bere te flas e te hesht
ti qe me bere te rilind
ti me bere te vdes
te desha aq sa s'do dua me njeri
cdo dite,ore,minute,cast
mendja me rrinte tek ti
po ti se kuptove e ndoshta kurre s'do ta kuptosh
se ti s'di te dashrosh
ti per mua ishe drita,toka,hena,ylli,deti,qielli im
un per ty s'isha asgje
vec nje shpirt me te cilin luajte papushimpremtoj se gjithmon do te te dua,
do respektoj ndjenjat e tua,
do jem i joti deri sa te vdes,
edhe ne vdekje ne parajs ty do te pres,
sa te rroj do jesh shpirti im,
ajo qe merzin ma kthen ne gezim,
me bukurin e diellit ne perendim,
do jesh gjithmone pjes e shpirtit tim,
je e vetmi qe adhuroj me ben si i cmendur te te dashuroj,
jetoj mes engjejve kur ty te shikoj,
i vetem pa ty kurr nuk dua te jetoj,
premtoj se vetem i joti do jem,
vend ne zemer vec per ty kam,
shpresoj qe me don sa te dua un ty,
qe endrren ton ta jetojm te dy.do te behem hije nate do te vi tek ty do te hyj nga dritarja por nuk do te zgjoj do te puth ne buz dhe i trishtuar do shkoj sepse vetem ty te dashuroj te lutem o zot me thuaj cte bej te vdes apo te jetoj lutjeMidis rruges me ke len as nje fjal nuk ma ke then a skam qen naj her per ty pse sot shpinen ma ke kthy ah moj jet ah moj jet dikush qan e dikush qesh dikend gjumi nuk e zen e diksh zgjut po flen nuk e di ku kam gabu qe pa ty jam tu jetu nuk e di qfatr faji kam qe pran teje mo nuk jam ah moj jet ah moj jet dikush qan e dikush qesh dikend gjumi nuk e zen e dikushi qet po flennn..!


Pa ty jeta asht akull kure te kujtoj ty qerat Femra me duken Si mashkull\oj yll oj drit oj zemer o shpirt edhe nese un du me te harru zemra nuk asht tu me leju edhe me gjithse nikun e kam ndryshu thash se nuk eshte veshtir per ty me e kuptu shume per ty jam tuj mendu spo te them mem telefonu po te pakten hape telefonin se vetem zanin po du me te degju hahahhahahhahaa
te veshtire e kam
te te shoh ne sy
duke e ditur se s'do jesh
kurre i imi
duke e ditur se s'jane
per mua ata sy.
te veshtire e kam
te te pranoj si shok
me duket pa kuptim
me duket se jetoj kot.
Te veshtire e kam
me ty te bisedoj
mund te te them cdo gje
pervec fjales te dashuroj.
Te veshtire e kam
te te shoh ne sy
kur ti e di fare mire
se cafre ndjej une per ty.ne endrrat e mija pa jete
ne boten time pa shprese
ne jeten time pa njeri
ne zemren time pa kuptim
po mundohem te gjej sherim
sherim...?nga helmi yt
qe ne zemren time leshove
dhe nese ajo do te vuante
ti as qe nuk e mendove
por boten e tij te bukur
shume kollaj e shkaterrove.

Dua...
_PRINT
Dua qe kur jam me ty
minuta te behet ore,
ora te behet dite,
dita muaj e muaji vit.
Dua qe mbi trupin tend
te prehem deri ne perjetesi
e ne jetet tona
te mos hyje tjeter njeri.

Dua te jem vetem e jotja
e ti vetem i imi.
Dua t'i vulosesh buzet e mia
me embelsine e puthjeve te tua.
Dua qe tik- taket e zemres tende
pareshtur te me thone "TE DUA",
keshtu do jem e sigurte
se askush s'do te largoje
nga mua.

Dua qe mes nesh
te kete vetem sinqeritet,
asnje genjeshter, asnje falsitet.
Dua qe nje dite
te me shohesh me fustan te bardhe
e te te shoh me kostum te zi,
te dy para njeri tjetrit
duke premtuar dashuri.

Dua...

Ah, i dashur!
Sa shume gjera dua une,
e nese jam duke enderruar,
te lutem,
mos me zgjo kurre nga ky gjume.
Luajte me zjarrin... por me dogje mu
_PRINT
Ti i dashur
luajte shume bukur me mua,
luajte si vala e detit luan me bregun,
si luajne yjet me njeri - tjetrin,
luajte si reja me qiellin.
Ti i dashur,
luajte me mua
si te luaje me zjarrin,
por u tregove dinak
se...
Vjen nje çast
e vala me bregun bashkohen,
yjet dashurohen
e rete me qiellin pajtohen.
Thone se kush luan me zjarrin
nga ky zjarr pervelohet.
Me ty s'ndodhi keshtu,
ti luajte, por me dogje mu.Si jetojme ne nje qytet
_PRINT
Plot nje vit
qe bashke me s'jemi,
shihemi shpesh
e asnje fjale s'themi.
Do me pelqente
shpesh mos te te shikoja,
ndoshta do arrija te te harroja.
Por rruget tona jane te njejta,
ne mos sot
neser do shihemi me siguri,
nje here syte do t'i ul une,
nje tjeter here ti.
Valle
ata qe para nesh
jane dashuruar e jane ndare,
si kane jetuar ne nje qytet,
si kane rezistuar
kaq shpesh duke u pare?

Do kerkojme nje shkak
_PRINT
Dua te vij tek ti,
por ti je shume larg.
Do ta gjej nje shkak
te te takoj kete nate.
Ndoshta do te gjej
me nje tjeter femer,
e rendesishme eshte
qe sot,
ti te kujtohesh per nje emer.
Kur nata
emrin tim tek ti do ta sjelle
do te vine ne mendje
syte e kristalte,
qe per ty vajtuan gjate.
Do te duash atehere
ta vrasesh zemren tende
e botes t'i vesh flake,
do ta kujtosh
dashurine tone te zjarrte.
Dhe pse jemi larg,
ashtu si une,
edhe ti do e kerkosh nje shkak
te me takosh kete nate.
Bixhoz ndjenjash
_PRINT
Djemte shume bukur dine te luajne
madje dhe dashurine loje bixhozi e quajne.
Kur s'fitojne ne letra
fitojne ne femra.
Ah or miqte e mi,
me besoni kur ju them
se ne bote s'ka me djem,
por vetem bixhozxhinj.
E dini atehere une ç'dua te behem?
Nje lojtare e zonja,
me ndjenjat te luaj bixhoz,
e gjitha ata qe luajten me mua
te gjalle do t'i varros.
Keshtu vendosi njerezia
qe loje bixhozi
te ish dhe dashuria.
Nese pyet ai se ku gjindem, i thoni se kam vdekur.
Nese kerkon varin tim, i thoni se gjindet ne fund te detit.
Nese kerkon trupin tim, i thoni se eshte mykur.
Nese kerkon shpirtin tim, i thoni se pushon diku ne thellsi te Tokes.
Nese kerkon syt e mi, i thoni se nga lotet u verbuan.I ulur prane detit blu
qe me kujton dy syte e tu
dy syte e tu qe dashurova
mos kujto se i harova
prane valeve te detit dhe
nje muzike e let
dy lot nga syte e mi dhe
nje zemer qe pret
te lutem o zot o
super fuqi ku ndodhet
gjysma e zemeres time
une dua ta di..
Sikur te isha fllad,gjithe trupin te ta pershkoja,lotet te ti thaja ,buzet te ti ledhatoja............Asnjeri te mos na shihte,asnjeri te mos na degjonte...................
Vetem dora ime gjithe trupin tend te pershkonte......
Hapa sytë dhe ti ishe përballë meje princesha ime, me tërësinë e qënies tënde me dobësinë e zemrës sime. Ishe po ajo, çapkënia që njoha atë ditë vjeshte , kishe veshur një copë qiell të kaltër dhe ndjeva zemrën të më rrihte shpesh dhe njeva zemrën të më digjej flakë. E që nga ai moment,unë gjeta prehje në krahët e tu, ishe ti ajo që më plagosje mendimet ditën, dhe që nuk harrove asnjëherë të më vizitoje në ëndrra për të më kërkuar falje. Dhe unë nuk të fala kurrë sepse … kisha frikë. Më mirë mund të isha një shpresë e vdekur, mund të isha një zjarrë I shuar, mund të isha çdo gjë tjetër por kurrë një kujtim I harruar.
Mes nates te ketkova,
por gjeta vetem erresire,
mes turmave njerzish te kerkova,
por syte e tu nuk i dallova,
mes detit te kerkova,
por kishte vetem stuhi dallgesh.
mes zjarrit te kerkova
por cdo gje ishte shkrumb e hi.
mes henes te kerkova
por drita e saj verboj syte e mi.
mes zemres te kerkova
Ah!..... Sa me Lodhe!
Aty ishe fshehur ti.te dua dhe te ndjej por kurr ne jeten time nuk mendoj te tradhtoj ty e dashur sepse te dua dhe pa ty sjetoj as nje sekond.
Por te lutem edhe ti te me duash keshtu si un se pastaj do te bej me te lumtur ne bote.


Premtoj se gjithmone do te te dua,
do respektoj ndjenjat e tua,
do jem e jotja deri sa te vdes,
edhe ne vdekje ne parajse ty do te te pres,
sa te rroj do jesh idhulli im,
ai qe merzin ma kthen ne gezim,
me bukurin e djellit ne perendim,
do jesh gjithmon pjes e shpirtit tim.
Je ti i vetmi qe adhuroj,
me ben si e cmendur te te dashuroj,
jetoj mes engjujve kur ty te shikoj,
e vetme pa ty kurr nuk dua te jetoj,
premtoj se vetem e jotja jam,
vend ne zemer vec per ty kam,
shpresoj qe me don sa te dua un ty,
qe ENDRREN tone ta jetojm TE DY.

Deshiroj njehere e pergjithmon te me kuptosh
Se te dua se vetem ty te enderroj
O zot te lutem me ndihmo
A do te kem fat djaloshin qe e endreeoj qe tash e dua me shume se veten
A do te vij ajo dite te jem pran teje
S'ka qast qe nuk mendoj per ty, a mendon edhe ti per mua?
Me thaj nje fjal te bukur qe te me besh te fluturoj si pellumbesh
ne hapsiren e kthellur
Naten te enderroj me puth ne fyt, ne faqe, ne gush
Mi ledhaton floket qe ashtu di vetem ti
Kur i hapi syt e verej se s'jr pran meje
Nga njehere me shkon mendja se kurr nuk do te jesh i imi
Nga njehere me vije te qaj
Ndoshta se te dua,apo............????
TE LUTEM ME KUPTO.......... TE DUA
do te thirri ne dasem te ma vesh duvakun mos me qaj ne sy me ma shtu marakun se e jotja isha at dit sdo te jem per karahut tim tjetrin do te kem ti mos shko mos u deshpro rri deri ne fund nuse me shiko mendo se ti kishe per me qen ne vend te tij ku un do te jem mos qaj per mua mos thuaj medet se ti me pate po me flake vet mos e shih tjetrin jo me lakmi ai me fali zemren qe ma more ti e kur te ikin dasmoret e tjer kthehu e me thuaj paq fat edhe nje her mos shko pa fjal pa me pershendetur te ma besh hallall per lotet qe kam derdhur pra eja ne dasem eja se te pres sdua te shkoj nuse ti pa me buzeqesh eja e shikom deri sa te shkoj at dite do me shohesh por me sbesoj kur te iki un fillio qaj me ze deri ate dit me pate por kur sdo me kesh meeeeeeeeeeeeee.
SI NDIHEM PA TY???
_PRINT
Ku me ike ku humbe ku u trete
nje plage ne zemer me mbete
nje zjarr qe kurr nuk shuhet
nje emer qe perjete ruhet

Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur te dy vetem rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti per mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes per buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do te ndodhe me ne te dy
Sikur te mos jem me me ty
Sikur kjo ender te ndalet nje dite
S'e di a do te shoh me o drite?

S'e di pa ty çdo bej o yll
Pa ty kjo bote me duket nje pyll
Pa ty kjo bote s'do kete kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do te duroj
Pa e puthur me ate goje
Pa e prekur me ate dore
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjate do te vazhdoje
Por di sa shume te deshiroj
E di sa shume ti me gezon
Kur pak vemendje me kushton.

E ndjej se shume do te te dua
Sa kohe keto buze do me puthin mua
Sa kohe qe zemra do t'me punoje
Emrin tend do te kem ne goje.

S'e di sa shume do te zgjase kjo jete
S'di si do shkoje ne te vertete
Por diçka di me siguri :
Ajo qe dua je veç.......... Ti.

Ne ditarine e endrrave pikuane disa lote,e virgjer diku larga pikoi nostalgjia,si engjell per mua edhe ne kete bote,me puthje me mesove se ceshtedashuria.Dua te jete mengjese dhe te vije patjeter,pase avullite te xhamave ti me prite,do te me kete rene pluhure mimozashe ne floke dhe pluhure dashurie ne shpirte......
kjo poezi eshte vetem pe shpirtin time qe e dua shume....lu.


Te duash naten! Sa cudi!
Eshte mbreteresh enderrash ku une shuaj mallin per ty.
Vertitem ne shtratin e shprishur e qaj,qesh,ndjej lumturi.
por drita e mengjesit nuk vonon dhe une zgjohem dhe vuaj per ty,
dhe pres qe drita te largohet e te dale Hena perseri
Gjumi ne krah te me marri e ne enderra te te shoh tyDo te doja te te krahasoja me Diellin, i zjarrte, madheshtor, unik, pa te jeta nuk do te ekzisonte, drita pas nje nate te gjate, te gjithe planetet e sistemit rrotullahen rreth tij, eshte ai qe e ben henen te ndricoje, qe i jep nje arsye per te ekzistuar.... por cdo dite e kuptoj se nuk mund ta krahasoj dot diellin me ty, pasi madheshtia jote tejkalon cdo hapesire dhe material te ketij universi, e kuptoj se dielli, hena dhe yjet jane krijuar per te zbehur pak driten qe ti i fal kesaj bote me ekzistencen tende. Zilia e tyre beri qe te vish ne toke, e te jesh njeri.... ndersa une sa here shikoj veshtrimin tend mbrethyer me timin akoma cuditem si ka mundesi qe me zgjodhe mua. Si ka mundesi qe nje mrekulli e tille eshte prane meje, dhe me jep kaq shume lumturi?

Nuk di tu pergjigjem ketyre pyetjeve, vetem dicka do te te them: hena, yjet, dielli, universi kane ekzistuar ne perjetesi. Por kjo perjetesi nuk krahasohet dot me perjetesine e ndjenjes qe ti zgjove ne shpirtin tim, asaj ndjenje qe me ka lidhur me ty pergjithmone.

I thane fjales tani je e lire kur ne kafaz ish mbyllur,i thane fjales mund te fluturosh,kur me krahe te gjymtuara kullonte gjak.I thane fjales mund te ngresh piramide poezish, kur truri i saj ishte bere piramide genjeshtrash.I thane fjales je e lire te flasesh kur buzet ishin mekur nga pritja i thane fjales mos rri ne monolog,kur vetem kishte mbetur.I thane fjales dashuro kur i dashuri i kishte vdekur
Ne jete nuk eshte asgje nga dita qe te kam takuar
dhe i zgjuar rri tere naten Per ty duke menduar
Duke mos kujtuar pse ne dy nuk jemi te bashkuar
ndoshta dashurine qe duhet ta kem dikush e ka mallkuar
ndoshta jo ndoshta krejt cka duhet te shtyne vetem pak kohe
ta kuptosh dashurine time ,ateher t'me thuash po
dhe une te pres dhe deri sa te vdes
edhe ateher kur asnje shpres nuk kam
kur je lumturuar ,kur je e deshperuar
Un do te jem aty per te ngushelluar
Do te jem me ty me te keqen dhe te miren
i gatshem ne cdo moment per te plotesuar deshiren
Edhe frike kur ke edhe e vetmuar kur je
edhe dashuri kur ske Mua aty do te me ke
Per ty te kujdesem, enderrat ti rrealizoj
Per ty te jetoj, Per ty te mendoj

Zonjush e bukur ti patjeter e imja duhet me kon
pa marre parasysh cka mendojne e thojne ton
se mua sme intereson kete edhe ti e kupton
une thjeshte te adhuroj dhe askush smundet te ma ndalon
Por tjeter po me bin ne kete kohe dhe me rrin mbi kry
kur ndjenjat qe kam per ty askush smundet me mi thy
ti nuk ke numer por e vetmja je per mua
dhe ashtu si te dua asnje tjeter nuk munt te dua
neser te betohem diten me ty ta kaloj
fshehtesite e mija dua vetem ty ti tregoj
fshehtesite e tua dua ngadale ti zbuloj
levizjet e buzeve tuja me kujdes ti veshtroj
Per here e me pas per ty te qendoj
deri sa te vdes per ty do te luftoj
per ty jetoj , per ty te mendoj
shpirtin ta lexoj, deshirat vetem ty do ti plotsoj

Per ty dua te jem rreze e djellit kur te kesh ftohte
dua qe ta puth trupin tend te ngrohte
zjermin ne buzet e tua dua ti shuaj
Per ty mos te vuaj
une ty jetoj ,une per ty mendoj
edhe vetem dy fjal nga ti dua ti degjoj
te lutem me ndihmo qe shpirtin ta qetesoj
dhimbjet ti shkaterroj ,mendjen time ta liroj
Per ty. Gjthcka po i bej vetem per ty
asnje fuqi smund te me shtyje te mos mendoj per ata sy
per syte e vetem qe bashke shkelqejne kur me shikojne
qe kohet e pa kohe ti perballojne me ndimojne
Ne zemren tende dua pergjithmone te pushoj
dhe si ushtari me i persosur per ty dua te luftoj
Per ty te mendoj, per ty te jetoj
sikur se kete tekst vetem ty ta kushtoj
Sonte dua te bej dashuri,
vetem me ty i shtrenjti im i huaj
Gatuar prej mishi e gjaku...
ndaj pse te mendoj se kam gabuar?
Une s`jam shenjtore,as ti s`je krisht
jemi vec djaj natyrisht...
dua tu them gjithandej ket`nate
...se dashurine e shpiken grate?!
Sonte s`kam frike me vdekjen te luaj,
se jam me ty o.. i shtrenjti im i huaj


kjo zemeree vetmuar sdin qti thot asaj qe shum e don qe qdo nat e dit vetem per M...mendon   njejt po meduket kur te kam larg sikur kjo pushk brena ne zemer me qellon por vetmin time menje   po e kaloj   kur behem nervoz shpirti me trazohet   pse kjo zemer e imja kaq larg me shkove   me qindar kilometra te kerkova dhe prapse prapnu te gjeta shumpo vun kjo zemer e shkreta   po mundohem te fluturoj porkut krahet nuk mi fali zoti sepse e diti qe nje dit nuk dote me shkoni zi motiNje enderr plot ngrotesi dhe dashuri
nje enderr plot emocione dhe ndjenja
nje enderr plot vuajtje dhe mendime
nje enderr ku mund te them te Dua
dhe shpresoj se nuk do te jet vetem nje enderr!!!


Me fal qe nuk arrij te buzeqesh
por ti zemren ma plagose , ma vrave.
me le te vetmuar ne shkretetire
dhe ike larg, nga mua u ndave.

Nuk vuajte aspak qe me harrove
ike shume larg, diku tej shkove.
me fal qe me gjithe shpirt te dashurova.
me fal ...... eshte e kot te kerkoj falje ty.
nuk e lendova vet veten por ishe ti.................KAM 1 VIT QE NUK DAL DOT
E SEMURE NDIHEM TANI,KAM 1 VIT QE NUK TE SHOH
DHE MENDJA VEC TEK TI ME RRI.
SKA DOKTOR TE ME SHEROJE DHE KETE GJE E COJ NE MENDJE,
POR ILACI IM NDODHET NE FARMACINE E ZEMRES TENDE.
NDAJ HAPY DYERT E FARMACISE DHE ME LER TE HY MUA
DHE NE CDO DITE TE JETES TIME ME THIRR VETEM TEEE DUAAAAAA!                              Tundet, si nje gjeth lekundet,
                              kacaviret dritash neper semafore...
                              Dhe vjen e lutet, ne zemer te futet
                              Me lot krokodili falje me kerkon...
                              Mos u hiq se vuan, kur nuk dashuron


                              Me lot si krokodil
                              Me kot ti mos u shtir se dimer sjell ne prill...
                              Pas lenteve ngjyre blu dhe me veshtrimin flu
                              syte mua mos m'i lidh...
                              Une zerin ta degjoj dhe hapat i ngaterroj
                              e nga t'ia mbaj s'e di
                              Me lotet si krokodil s'genjehet shpirti im !

                            Fundja, po s'me deshe mua,
                            bota nuk u shua dhe pa ty jetoj,
                            duke flirtuar veten ke mashtruar
                            Me lot krokodili, falje pse kerkon?
                            Me ty dhe pa ty jeta prap vazhdon....Sikur kjo zemra ime te ishte si keto fluturat
dije se do ti mbushja me puthje dhe do ti dergoja tek ty,
do ti dergoja te pushtonin tere trupin tend
dhe ti linin puthjet e mia aty,

te puthnin kudo ne trupin tend
dhe pastaj te mernin ty me krahet e tyre,
dhe te sillnin prane meje
dhe te shikoje dashurine time nepermjet syve,

sikur zoti te me plotesoje deshiren time
sikur ne kete bote te rreme parajsa te ekzistonte,
sikur ajo zemra jote te kishte sy e vesh
zemren time sesa te do, ta shikonte e do ta degjonte,

sikur edhe nje flutur te nisej prej zemres sime
dhe te vinte tek ty, dhe te ulesh diku ne trupin tend,
do te bente me njolle te kuqe
eshte loti i zemres sime shpirt, mos u tremb,

sikur prane meje te ulet nje engjell dhe te me plotesoj nje deshire
do ti kerkoja krahet e tij,
do ndiqja fluturat e zemres sime pa ndaluar
dhe prane teje do vij...

me sikur do ta vazhdoj jeten
derisa te bashkohemi ne te dy,
dhe nuk do m'poshtem kurr
derisa te them TE DUA duke te pare ne sy....Dy pika loti, me rrodhen nga syte
Mbi letren qe po shkruaja, me rane
Thelle me tronditen, ne shpirte
Shpejte, nga letra u thane.

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
Pikat e lotit tim, rane
U treten me bojen e shkruar
Ku nje shenje te vogel, lane.

Pra me boje dhe me lot
Ti shkruajta ty, keto fjale
Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
E ku te kujtoj me shume mall.

U bene kohe, qe jam larguar
E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
Ndoshta, edhe te kam lenduar
Te lutem, besome se une s'kam faj.

Kur letren, ti ta marresh
Lexoje ne vetmi
Dhe lotet, qe do te derdhesh
Mos te ti shohe, njeri !!!...
Lotet nga syri me pikojne,
Goja fjalet s'i nxerr dote,
Ditet mua po me shkojne,
Nuk e dua tjeter kend ne ket bote.

Me kupto gjdo fjale qe e them,
Edhe pse koken anash e kthen,
Kur t'kujtohen fjalet e mija,
Do t'bie ndermend ku mbet dashuria,

Do t'fundosem ne vetmi,
Edhe nese vdes duke vuajtur per ty,
Do t'a kuptosh pse me ka ardhur fundi,
Se per ty zemra ime ka mundi.

Nese te tregojn se un kam vdekë,
Ti vazhdo jeten dhe aspak mos u prek,
Se jam mundu gjithmon me te tregu,
Se s'egziston njeri tjeter qe une e du.

Do t'pendohesh nese me largohesh,
S'ka njeri qe te don me shum se un,
Do t'i kjajsh ditet kur t'mendohesh,
Sa kam vuajtur ne ket bot kaq shum.

Nese zemra ty t'a ndjenë,
Ne kete natë fli e qetë,
Dhe nese ndrron mend ktu per ty do t'jemë,
Tu kja per ty qe më bashk nuk jemë....

Por nese ende me don,
Kthehu pran tek unë,
Mos te vije turp fjalet me mi thanë,
E kuptoj se me don shum.

Mos qaj per mua,
Lotet mos i lesho,
Nese ende me don mua,
Nuk t'e them se s'te njoh.


Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir . Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .

Rreshti i shkruar aspak smë trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj
Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i tgojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër . Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zmër i thojn" Dashuri "
Një bilbil i bukur shum netë po këndon , dashurin e humbur me lot po e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanë ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil të gjor ska më kush qe e ngroh ,

plaget e tij ne zemer ska kush ja shëron , ai bilbil nga dal po dëpsoet zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto për fatin tend te zi se edhe mua më ngjau e njejta " Tradhëti "
Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar , që sa koh u ben qe më ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrë, ate dit ti kur shkove ti më nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diçka më rrëmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la nje një djal në vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per ardhmeri , se te don nje djal kët " a e din "
Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova . Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me ! Sum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar . Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer . Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë. Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir . Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare . Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter .Pse oj vdekje askush nuk te don pse gjithkush ty te debon , eja te unë me mall te pres , mos shko te ajo e cila sdon te vdes , nuk don te vdes leje te jetoj eja te unëse fort te kërkoj merrem ne gjum

mos ke mëshir eja se jam në momentin e vështir , Në ate moment oj vdekje asgje ste adhuroj vetem ty oj vdekje ty të kërkoj .Lumturin qe patem ende e kujtoj kthehu po te lutem se smund te harroj , isha i lumtur ne përqafimet tua nuk mund te harroj por te dua i kujtoj çastet e jetes son kthehu po te lutem kthehu sa sështe vonë.Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni lule mbi varrin mos ma çoni se do te vdes ne nostalgji duke kënduar keng per vetmi , perse mbeta ne vetmi asgje per mua nuk eshet kënaqesi pse ti shkon e

me le ne vetmi , ne ket moment te qet hëna ne qiell ndriçon mua nje breng e madhe zemren ma copton .


Pse nuk me beson se je thell me mua , pse nuk i shiqon keto syt e mi qe per ty lotojnsi ndonje femi , pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe jan shkrumuar nga dashuria , pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora , pse ti nuk e pyet trupin tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit , pa ty me nuk gjej shpetim mbi tok perveç te jem me ty .

Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron , thuaj te verteten sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash , mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk pati pranëver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti gjer ne vdekje se harroi .Po shkoj elira ne mergim se vendi nuk me mban dhe fatin tend dhe fatin tim i ndan nje oqean , e rend ndarja sa nje mal nje mal qe nuk ka shok por sna ndahen zemrat mbushur kur jan shkrir ne tokë , ne vendin tim i lumtur metesh thesari im thesar me vjen nje ze nga larg ne vesh te kthehesh o qyqan , shtrengimi i dores vjen me mua ne udhetim trokitja e zemres sime ngal me ty ne vendin tim .
rdh pranvera me plot gjelbrime seç mi ngjall disa kujtime i kujtoj ditet e rinis ku e ndezem zjarrin e dashuris ate kujtoet kur u ndame snje fjal nuk e tham tani rri dhe mednoj ndarjen ton po e mallkoj , pyes veten vall ku je si e harrove ate dashuri jetan ty ma permbyse paskam pasur fat te zi .Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti , por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende tani veten e mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti .
Pran varrit rri , per varr pregaditem çka me duhet jeta kur me ty nuk shiemi ah sa te dua ti nuk e din se nga duart e tua helmin e kisha pirë, dy rreshta shkrimi dy rreshta kujtimi kur te merr malli per mua shiqo dhe lexo se çte kam shkrua , ndoshta ishe e re ate dit qe pranova pasi me ate dashurin tende aq leht u mashtrova .Dashuruam, jetuam për njeri tjetrin
egzistuam dhe ishim të lumtur
te dashuruar endërronim shpresonim dhe i besonim dashuris sonë
ishe gjithçka për mua
ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes
isha gjithçka për ty, gjithçka qe ti deshe
por ne një çast rruga jon u ndal
Unë e ti shkuam ne rrug te ndryshme
Pse???
Nuk e di.
ndoshta e di, ndoshta ti e din
por tani nuk Ka me rëndësi
e patem dashurin dhe e humbem.
dashuria jone tani eshte vetëm kujtim .
kujtim është dhe koha e lotëve dhe e vuajtjes pas ndarjes.
gjithçka e imja dhe gjithçka e jotja
dhe unë dhe ti tani dashuri të tjera.
por ta them një gjë pa deshmita se;
pas teje kurr askush nuk është dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.
sepse "kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barê"
shkelqimi im eshte shuar.


Me afshin tim ndjenjat do ti ndez
dhe trupin tend me lot do ta laj
vec te zbardh me ty nje mengjez
se kete mall s'mundem me ta mbaj.
Per buzet e tua un sonte po vdes
nje puthje me shume nga ti po pres
me shtrengo me afsh vetem per nje cast
une do te lejoj asgje nuk do flas.
Ata syt e tu si ka kush ne bote
zjarri i tyre shkrin akullin e ftohte
nje shekull te ter une do te pres
pa me then ''TE DUA'' une nuk do vdes.
Me buzet e tua do te bej cudira
dhe nga goja jote vere do te pi
kembet e tua do ti mbaj te shtrira
dhe mbi trupin tend do te bej DASHURI .
Buzet do ti puthja po te kisha prane
do te thoja te dua sa deti pa ane
madhi sec me merr per ty sonte
nese nuk merzitesh po te them TE DUA ?.
I yti deri ne vdekje,i yti dhe tani
i yti deri ne humbje deri ne pa fundesi
edhe kur te jem i tretur, posh nen dhe te zi.
I yti do jem, i yti dhe atje.......................me ty do jem.

Kur Shpieti thelle mu thye nga nje dashuri
kur zemra fort shpertheu nga nje tradheti
thelle me plagose nje Zot e di
thelle me lendove mekatari je vec ti
Te urreva, te shava, e te mallkova
se zemra me dhimbje smbante dot
se endrrat e kater vjeteve
ran, u shkrin e u kthyhen ne lot.
Lot gezimi e hidherimi vec per ty derdha
e jo me kurre ate se bej
se zemra vec nje here lendohet
e jo me kurre ne nje te re ajo nuk shnderrohet.
Lamtumire
Mos me pengo te lutem, ik nga ke deshir
Mua me mashtrove, Tash ik kerko gjenj me mire...
Ndoshta neser do mendosh
per qastet qe i kaluam bashk
ndoashta ste intereson ne jete
se dashuria jone ka mbaruar vertet...
Tani me mes nesh vetem kujtimet kan mbet
lumturia jone e bukur eshte tretur per jete.
PRITJA NË HESHTJE


Në këtë natë pa gjumë vetëm heshtja më shoqëron ,
humbas në kujtimet e mia e zemra ty të kërkon ...
Të thërras ty i dashur e më përgjigjët heshtja:
pra , shoqërohemi ne dy,
heshtja dhe unë ... vetëvetja !...

Shoh hënën në qiell dhe rrezet e saj s'i shkëlqejnë,
unë i lusë ato që ty të të gjejnë ...
E lusë te bukurën hënë një dëshirë të ma plotësojë ,
që të dashurin tim pranë t'ma dërgojë ...

Papritmas hëna u zhduk humbi edhe ndriçimi ,
e unë kisha harruar se po vije agimi .
Agoi mëngjesi kudo zbardhi drita ,
me rrezet e diellit i dashur të më vije të prita!...

Por kotë të prita se ti nuk erdhe ,
e unë mbeta e vetmuar si një zog shtegëtar,
e mbyllur në çerdhe...
Prapë shoqëria e vjetër pritja , heshtja ...
dhe unë ... vetëvetja !...
E unë sërish pyes vetën në vetmi,
vallë , kur do te bashkohemi UNË dhe TI ?!.
E kam mohuar, e kam perzen
e kam dashur , e kam urryer
me ka dhen dhimbje
me ke dhen emocione
te lendon e te sheron.
pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj
e shtyj e perplas me ze te lart i flas
po prap perball ajo syt i perplas
nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum per ty do maj zi.
je qorre e qesharake
je dinake e kurr su plake
per ty bejm lufta
per ty jetojm
per ty vuajm dhe veten shkatrojm
a lum si ai qe ty te ka provuar
ah mjer si ai qe ty te ka provuar
se kurr per jet pa ty ska per te jetuar
Ajde i dashuri im fole me mua,
Me jep nje fllad ere,
Me thuaj pse e more jeten tende,
Ne keto dit pranvere?
Megjithate ti RnB mos u merzit,
Nuk eshte faji jot,
Qe un po marr jeten time,
Dhe po iki nga kjo bot.
Vetem mos me harro,
Do jem gjithmon prane teje,
Sa here te kesh nevoje,
Aty do kesh dashurin prej meje.
Vendos mire ne jete,
Mos bej shum gabime,
Zgjidh njeriun qe te do,
Mos bej gabimet time.
Ty zemra ime e vogel,
O zot sa shum te dua,
per ty mendoj per nate,
Gjysmen e zemres ne varr do e marr me mua.
Shum yje ka qielli,
Por vetem nje yll kam un ne zemer,
Ti je ylli im i ndricem,
Qe me ndricoje rrugen dhe me mbaje zgjuar.
Tani ty te humba,
Dhe ne gjum do bie pergjithmon,
Nuk do zgjohem me nga endrrat,
Emri im do jet vetem nje jehone.


Dashuria ime e par
Edhe sot me djeg ky mall
ku je dashuria ime e par
Pse o zot keshtu me denove
Qfar kam bere qe kam mbetur ne vetmi
Tregom ti se ku te shkoj
Gjitha rruget e mia jan m'byllur
Mua me mbyti ky mall per ty
Kthe prap dashurin tek une shpirti im.

Dola ne dritare isha tuj mendu
Dashurin e par smundem me harru
A te kujtohet ajo dite kur na binte shi
Zemrat na u'ndan ne me lote ne sy
Prit e prit gjdo dit me kaloj nje vit
Ende ty te pres ku je fati i zi
Duart po me dridhen floket me jan zbardh
Ende e kujtoj dashurin e par
Ditet e ardhmeris tash une i kerkoj
Por smundem ta gjej se ajo me shkoj.. poezi dashurie tre fjal !?

Jeto e dashura ime jeto!? kur ishe me mua zemren ma kalle .
Dashuro e dashura ime dashuro!? kur ishe me mua mua sme lejojshe te te dua ashtu si donte zemra ime ?
nji amanet e ke oj xhan nga une ?
mos u Pervelo sepse dikur do vish ne folejen time sepse jeta ime pa ty esht shum e shumtuar e dashura ime ...tre fjal jan per ty oj linda oj zemra ime ...
Jeto... Dashuro.... por mos u ...Pervelo... Jeta

JETA S'ESHTE LODER
PO TE DISH TA KUPTOSH
JETA ESHTE DRAME
PO TE DISH TA LEXOSH
JETA ESHTE E VESHTIRE
DUHET TE DISH TA DUROSH
JETA ESHTE E BUKUR
PO TE DISH TA JETOSH!

JETOJE JETEN SEPSE VETEM NJE HERE JETOJME!!! te pres

ike more rrugen per det
ndaj e mallkoj ket kurbet
se un vetem kam mbet
dhe tjeter kurr skam me gjet.
ike u largove
dhe mua me harrove
kthehu shpirti im
se po te pres me padurim
kthehu se te dua
sepse un jam per ty e ti je veç per mua. Te premtoj

PREMTOJ

premtoj se gjithmon do te te dua,
do respektoj ndjenjat e tua,
do jem i joti deri sa te vdes,
edhe ne vdekje ne parajs ty do te pres,
sa te rroj do jesh shpirti im,
ajo qe merzin ma kthen ne gezim,
me bukurin e diellit ne perendim,
do jesh gjithmone pjes e shpirtit tim,
je e vetmi qe adhuroj me ben si i cmendur te te dashuroj,
jetoj mes engjejve kur ty te shikoj,
i vetem pa ty kurr nuk dua te jetoj,
premtoj se vetem i joti do jem,
vend ne zemer vec per ty kam,
shpresoj qe me don sa te dua un ty,
qe endrren ton ta jetojm te dy. dashuria e pare

Si gonxhe trendafili eshte dashuria e pare keputma kur te vdes dhe ma ver mbi varr,derdh dy pika lot qe gonxhja te lulzoj keshtu dhe ne varr te mund te dashuroj. GJITHMONE KE NJE VEND

Gjithmone ke nje vend
Ne mendimet e mia,
Mes gezimit te brishte,
A trishtimit te zi,

Ne endrren time
Ishe vete bukuria,
Ndaj nje vendgjithmone,
E ke vetem ti. dashuria e pare

Si gonxhe trendafili eshte dashuria e pare keputma kur te vdes dhe ma ver mbi varr,derdh dy pika lot qe gonxhja te lulzoj keshtu dhe ne varr te mund te dashuroj. Pa Ty....

Pa Ty
besom se pa ty do tisha vdekur
pa ty sdo te kisha qeshur sdo tisha ma kur e lumtur
besom se pa ty nuk mund me jetua
as qjelli sdo te kishete yje me
Zemrat tona u ben nje dhe pa ty vdes edhe e imja

Te dua zemer ..... ...ti....

ti qe me bere,te qaj e te qesh
ti qe me bere te flas e te hesht
ti qe me bere te rilind
ti me bere te vdes
te desha aq sa s'do dua me njeri
cdo dite,ore,minute,cast
mendja me rrinte tek ti
po ti se kuptove e ndoshta kurre s'do ta kuptosh
se ti s'di te dashrosh
ti per mua ishe drita,toka,hena,ylli,deti,qielli im
un per ty s'isha asgje
vec nje shpirt me te cilin luajte papushim TE DUA

DO TE DUA DERI NE FUND TE JETES SEPSE KESHTU DASHUROJ UN.
POR PRAP E URREJ VETEN QE S'TE DUA PAK ME SHUME TE URREJ

URREJ SYTE E TU SE I ENDERROJ
URREJ BUZEQESHJEN TENDE SE E ADHUROJ
TE URREJ TY SE TE DASHUROJ Dy te dashuruar

Dy te dashuruar kush i pengon, ate zoti e denon, e denon edhe perendija se nuk prishet dashuria . sexy te dua

I dhashe nje pike uji qe te dashuroj. Ajo ua tregoi pikave te tjera. Tani shiu qe bie peshperit vetem emrin tend Mashtrimi

shpesh dashurohemi nga te tjeret per ate qe dukemi, per ate qe shtiremi sikur jemi.
dhe per te mbajtur gjate dashurine e dikujt vazhdojme te shtiremi, te genjejme duke recituar secilen pjese, duke perfunduar keshtu se qenuri mashtrimi i vetes sone. larg te kam

te kam larg me kilometra por ne zemer me milimetra asgje nuk dua prej teje veq met pas afer meje VETEM I IMI

Zoti krijoi token, ajo te krijoi ty,
TI LINDE PER MUA
UN JETOJ PER TY Muah

TE DUA MIRI. BUKUROSHI IM JE JETA IME. TI JE VETEM I IMI DHE UN VETEM E JOTJA te dua te dua

Te Dua o shpirt me shum me shum se nje jete..Te Dua o zemer se mua me perket....Te Dua jeta ime sa vec nje zot e di...Te Dua o engjull dhe mbi ty sve njeri TE DUA1

Emrin e kam: TE DUA
Mbiemrin: VETEM TY
KESHTU DO TE PREZANTOHEM EDHE NE VARR KUR TE HY te dua Frike nga..

Mos ki frike te dashurosh, nga frika se do te vuash

eshte njesoj si te kesh frike te jetosh nga frika se do te vuash Gabove, gabove!

Gabove, shpirt, gabove
Kur erdhe ne porten e shpirtit.
Por, me shume kur shkove


Nuk e dua rikthimin! kush

kush ti puth buzet e tua? kush i fshin lotet e tu? kush merzin ty ta largon? te vi une a me pranon?
MOS ME LARGO

MOS ME LARGO NGA ZEMRA
NESE TE LARGOHEM NGA SYT
MOS ME THUAJ JETO NESE NUK
JAM FAT YT!!!
TE DUA SHUM Ende jam e re

Sa her qe te sho per ty une mendoj
Nuk di si te them qe te dashuroj
Mundesi nuk kam per met tregu
Se ende jam e re per mu dashuru Te dua

Te dua o endrra ime e vetme
te dua pergjithmon
kete vetem zoti mund ta di
te dua lutem ta kuptosh ti
te dua kuptoje
me puthe qe te me ndjesh
nga large.[i]
ejdi

Dashuria eshte e bukur kenaqsi te fal por shpesh mbetet ender dhe thyhet si kristal NeSe

Nese ket leter e lexon zemren time mundohu ta kupton
sa kam vuajt une per ty e sa lot kam derdh per ket dashuri kur ti me kujton

Kur te ze lemza kujto emrin
tim
Kjo s'eshte magji por te heq
vetmin
Kot,mos pi uje lemza s'te
pushon
Keshtu bej dhe une kur ti
me kujton plaga

Kam nje plag qe ne zemer e mbaj vetem ti je ilaqi i saj nga jeta ty smud te largoj sepse vetem ty te dua dhe vetem per ty dua jetoj.... .......ty. dashuria e pare

si gonxhe trendafili eshte dashuria e pare keputma kur te vdes dhe ma ver mbi varr derdh dy pika lot qe gonxhja te lulzoj keshtu dhe ne varr te mund te dashuroj. sa dimra e vera

sa dimra e vera kan kaluar un si gjithmon i vetm duke menduar, por nje dimer ose nje ver un do te fluturoj me nje shpeci te madhe qe te mos me ndaloj dot njeri ,
por krahet e mi te lodhur do te
ndalojn vetem atje kur te
shohin ty unaza

Sikur tere boten te ma falish mua une prap do te vuaj kur e di qe dora jote mban unaze te huaj. mos tradhto

Dashuro se dashuria esht pjes e jetes
Qesh se buzqeshja ta shton jeten
vuaj se edhe vuajtja esht shpetim por mos tradhto se tradhtia esht lendim.... Qiellin veshtroj !

Mbrem pash nje yll
per te ndjer ty me pran
rrezet e yllit nje puthje me dhan.
e kuptova qe ishe ti !
se pse sa here te kujtoj , qiellin veshtroj ! ! !